home | Login
Aantal schrijvers: 595 | Aantal boeken:

19.538

 

 

NIEUW: WILLEM M ROGGEMAN, een dichter zonder grenzen.

We hebben werk van Andreas Van Rompaey reeds meermalen op deze blog onder de aandacht gebracht.

Nu is er een hommageboek voor “Willem M Roggeman, een dichter zonder grenzen”. Zijn naam staat op de cover, maar op het titelblad lezen we dat ook Guy Van Hoof aan de samenstelling van dit boek heeft meegewerkt.

foto omslag, Rikkes Voss (Bron: Letterenhuis)

Roggeman is dit jaar 90 geworden (°9 juli 1935) en vandaar dit initiatief, om de veelzijdigheid en indrukwekkende oeuvre in de verf te zetten.
Roggeman heeft vele genres beoefend. Hij is zowel  interviewer, recensent, vooral dichter (zo’n 51 bundels en andere kleinodiën) en ook vertaler van poëzie, romanschrijver (een zestal), toneelauteur enz.

Een twaalftal auteurs belichten Roggemans verschillende literaire activiteiten zoals o m zijn samenwerking met diverse beeldende kunstenaars, zijn inspiratie bij  jazzmuzikanten. Het geheel wordt afgesloten met een interview door Andreas Van Rompaey met Willem M Roggeman zelf waarvan het thema “Interview over interviews, Willem M Roggeman als interviewer” relevant licht werpt op de wat volgens Roggeman een literair interview inhoudt.

Maar voor men aan deze essays begint, wordt de lezer verrast door een aantal gedichten van resp. Renaat Ramon (Honderd nabij’); Hendrik Carette (Willem M Roggeman weet het’); Guy van Hoof (‘Het onderbewuste’) en Willem M Roggeman zelf (‘Zo spreekt alleen een dichter’) en halverwege is er een pauze ingelast (pp 103-117) met een interessante fotokatern, om op het einde (pp 166-172) een mooie bibliografie van en over het oeuvre van de auteur te presenteren.

Kortom een mooi, vlot, beknopt en toch zeer informatief boekje dat zijn doelstelling “om zoveel mogelijk aspecten van Roggemans oeuvre te belichten’ meer dan waar maakt.

Andreas Van Rompaey, Willem M. Roggeman, een dichter zonder grenzen.Uitgeverij Liverse, Dordrecht 2025. -180p.